AdvertorialČeské řemeslo, ingredience ze světa
17. 12. 2024
Pro vyhlášený Bombay Sapphire Gin připravil tuzemský designér Maxim Velčovský limitovanou edici sklenice copa na drink Bombay & tonic.
Foto: Bombay Sapphire Gin
„Spolupráce s Bombay Sapphire Gin byla velmi zajímavá,“ poznamenává Maxim Velčovský, art director sklářské společnosti Lasvit. „Já tuhle značku vnímám od studentských let, kdy jsem viděl různé spolupráce na návrhu skleničky na milánském veletrhu. V minulosti pro
Bombay Sapphire navrhoval třeba Karim Rashid nebo Marcel Wanders a headquarters navrhl Thomas Heatherwick, takže jsem byl poctěn, když padla karta na mne.“
Foto: Bombay Sapphire Gin
Kulatá sklenice copa na Bombay & tonic je se značkou spojená už dlouho. Samotný Bombay Sapphire se vyrábí na základě receptu z roku 1761 a destiluje se v jihoanglickém Laverstoke Mill.
„Chtěl jsem udělat jednoduchý návrh s využitím tradičních českých technik, jako je foukání a rytí skla, takže jsem se obrátil na nejlepší naše řemeslníky,“ vysvětluje. „Na tvaru jsou vyryty ingredience, které Bombay Sapphire obsahuje. Ty se sbírají po celém světě, takže držíme v ruce takovou malou planetku, tvar nohy zároveň vychází z destilačních nádob, ve kterých se Bombay Sapphire vyrábí. Výzvou bylo rovněž namíchat typicky modrou barvu.“
Foto: Bombay Sapphire Gin
Slavnostní chvíle si s výjimečnou sklenkou a lahodným drinkem připraveným z Bombay Sapphire Gin můžete vychutnat v pražském Cafe Cafe.
Foto: Bombay Sapphire Gin